środa, 3 września 2014

Nowy ŚWIAT...

***
Tęsknie za domem. Tesknie za Moja Mamą, młodszą Siostrą i za moim kotem.
Tęsknie za zapachem porannej kawy pitej w towarzystwie Mamy... za popołudniami spedzanymi wspólnie przed TV czy w kuchni przygotowując wspólnie posiłek albo przy szydełku czy innych rękodzielnych pracach razem z Mamą, za wieczorami z rodziną przy lampce czerwonego wina i długimi rozmowami o problemach życia codziennego....
Tęsknie za domem, za znajomymi, za moim rodzinnym miastem Kraków.
Po kilku latach przebywania poza granicami Polski (od 2006 roku) tęsknota odzywa się z każdym dniem, bardziej lub mniej w zależności co robie z kim jestem i o czym myśle.


Kiedyś pisałam pamietnik.. na kartki papieru przelewałam swoje uczucia, przeżycia czy momenty, które były dla mnie ważne i chciałam je zatrzymać/uwiecznić na dłużej.

Teraz kiedy jest doba internetu i prawie wszystko znajduje się w elektronicznej formie, również i ja postanowilam tu dorzucic kilka swoich kropli do tego ogromnego "morza wiedzy i informacji" jakim jest internet. Choć może wiedza to będzie żadna, a tylko jakieś tam bazgroły czy nieistotne wypociny z życia jakiejś istotki, jednej z tysiąca, miliona czy miliarda ....istot żyjących obecnie na Ziemi i chcącej się z Wami podzielić tymi momentami dla niej istotnymi.
Nie wiem na ile mi to wyjdzie i czy sprostam oraz czy będe w stanie dzielić się z Wami tym wszystkim co do tej prory było "tylko moje", ale czasami czuje sie taka mała i samotna w tym całym świecie, że potrzebuje od Was słów wsparcia, pociechy czy poprostu samej obecności i świadomości że jesteście ze mną choćby duchowo. Poprostu potrzebuje podzielić się z "kimś" nawet jeśli jest to ktoś obcy, ktoś kogo zupełnie nie znam.. to wiem że jest, wiem że "TY" jesteś i to czytasz :)


Mam naimię Magdalena - nick Majalena. 

Mieszkam aktualnie w Irlandii od 2006 roku.
Prowadzę już kilka innych blogów z rękodziełem, pocztówkami ze świata, z podróży po Irlandii, DIY czy modą, ale chciałabym mieć też taki swój kącik "JA I MÓJ DZIEŃ", Moje przemyślenia, Moje radości, smutki i złości, Moje chwile czy poprostu Mój Świat - świat w którym żyje teraz daleko od domu rodzinnego, świat który mnie otacza i świat który daje mi nowe możliwości i nowy DOM.


Ci z Was, którzy mnie już znają z innych moich blogów, częściowo wiedzą o mnie "co nie co" choć może nie do końca i nie wszystko...  bo tego to chyba nawet ja sama nie wiem ;-) , a nowych obserwatorów i zaglądających tutaj ZAPRASZAM w moje skromne progi do poznania Mojego nowego świata w którym żyje  DALEKO OD DOMU.
MAJALENA FAR AWAY FROM HOME


6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. :-) miło mi Diano że jesteś. Dziekuje.

   Usuń
 2. Witaj, Magdalenko z nowym blogiem. Mam nadzieję często podczytywać ten blog. Nie samymi obrazkami z życia się zachwycać, ale czytać słowa, przelane na " nie papier", jak sama zauważyłaś. Tęsknota za krajem, rodziną to ......,
  skoro już Irlandia stała się Twoim drugim domem, świetny pomysł na nowego bloga, takiego do poczytania. Jestem z Tobą całym sercem, trzymaj się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje Danutko za słowa wsparcia i zapraszam.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło. Dziekuje że jesteś :-)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Zapraszam ponownie.