niedziela, 7 września 2014

Wyzwanie 16 na 16 czyli "16 PROJEKTÓW DO KOŃCA ROKU"

***

Zastanawialiście się kiedyś nad tym czy Wasze życie idzie zgodnie z planem jaki sobie założyliście?
Macie ułożony jakiś plan, badź listę wg.której planujecie wasze kroki, kolejne dni, czy waszą przyszłość?
Chyba każdy ma jakiś plan albo schemat na życie. Niestety nie zawsze idzie on tak jakbyśmy chcieli. Wciąż napotykamy na swojej drodze jakieś niespodzianki, które powodują, że musimy podjąć kolejne nowe wyzwanie czy zmodyfikować w danym momencie naszą odpowiednio zaprojektowaną konstrukcje.
Ale to jest właśnie w tym wszystkim najciekawsze!!! Podejmowanie nowych decyzji, spontaniczne wyjazdy, życie z dnia na dzień. Oczywiście na dłuższą mete tak się nie da...ale czasami to właśnie te zmiany powodują, że nasze życie nabiera smaczku.

Z początkiem roku zawsze robimy sobie postanowienia, co na ten rok chcemy zrobić, podejmujemy jakieś wyzwanie i staramy się dotrwać w nim do końca... ale czy to się udaje? No właśnie. W połowie roku niejednokrotnie zapominamy o naszym nowo-rocznym postanowieniu, a z końcem roku przypominamy sobie o nim ponownie, przypominamy sobie o kolejnym nieudanym badź nieukończonym zadaniu i utwierdzamy się w przekonaniu, że z nadzieją rozpoczniemy je w kolejnym Nowym Roku... I tak w kółko. Nasze życie toczy się do przodu bardziej lub mniej poukładane, zaplanowane czy poprostu haotyczne według jakiegoś znanego lub nieznanego nam planu. Ale jakże dumni jesteśmy kiedy udaje nam siędoprowadzić do końca nasze postanowienie i z dumą powiedzieć: "Udało mi się!!!". 

Ja jakoś zawsze staram się mieć jakiś plan na życie, choć niejednokrotnie nie idzie on wg tego co zaplanowałam. Dlatego często żyje chwilą. Moje plany nieraz zawiodły bądź uległy drastycznym zmianom i postanowiły iść zupełnie inną drogą, a ja musze się do nich dostosować choć wiem, że to nasze decyzje powodują te zmiany.. i to my jesteśmy za nie odpowiedzialni.

Dlatego bardzo chciałabym jeszcze w tym roku zrobić kilka rzeczy, które chodzą mi po głowie od jakiegoś czasu, na które nie miałam do tej pory wolnej chwili, gdzieś mi umkneły czy zostały zapomniane. Chciałabym wprowadzić kilka zmian w moim życiu, niewielkich, takich które przyniosą coś pozytywnego, miłego i przyjemnego dla mnie i dla otaczającego mnie świata. 
I w tym celu postanowiłam zrobić tutaj liste takich rzeczy. Mam nadzieję, że to pomoże mi uporządkować choć troche moje życie, wprowadzi troche nowości i ciekawostek w to co do tej pory robiłam, no a przede wszystkim zmobilizuje mnie do zamknięcia niektórych tematów, zakończenia rozpoczętych projektów i prac które zalegają gdzieś w kącie i czekają na dokończenie.

Do końca tego roku zostało jeszcze 16 tygodni i kilka dni.
Mój projekt będzie zawierał wiec 16 różnych zadań, większych bądź mniejszych, bardziej lub mniej pracochłonnych.

16 zadań na 16 tygodni - średnio 1 zadanie na tydzień. Oczywiście nie znaczy to, że musze wykonać co tydzień jedno zadanie... może być ich więcej lub mniej albo wcale. Zależy od mojego podejścia, chęci i weny twórczej ;-)
Ale w każdy poniedziałek będe robiła podsumowanie z realizacji i wdrażania mojego planu w życie.
To również będzie mnie mobilizowało do systematyczności, która nie jest moją mocna stroną i realizacji moich projektów w miarę regularnie.

Również chciałabym Was zachęcić do udziału w podobnym projekcie, które same sobie przygotujecie, według waszej listy, bądź skożystały z tej mojej jeśli oczywiście ona Wam odpowiada.

Będzie mi bardzo miło i dużo raźniej w realizacji mojego Wyzwania - PROJEKTU DO KOŃCA ROKU. 

Chętnych proszę o zostawienie komentarza poniżej żebyśmy wspólnie mogli się wspierać, a wszystkich pozostałych obserwatorów zachęcam do dopingu i mobilizacji w działaniu.
Oczywiście możecie dołączyć do projektu w dowolnym momencie jego trwania - to jest od dnia 08/09/2014 do 29/12/2014.

Również w każdy poniedziałek (zaczynamy od 08/09/2014) będzie się pojawiał wpis gdzie będzicie mogli dodawać za pomocą "żaby" inlinkz linka do Waszego posta którym zechcecie się podzielić ze mną bądź innymi, swoimi zmaganiami, pracami czy osiągnięciami z podjętego projektu. Pamiętajcie że link dodać możecie tylko przez 33 dni od momentu pojawienia się poniedziałkowego wpisu, po tym czasie możliwość dodania linku będzie już niemożliwa. Po zamknięciu inlinkz możecie natomiast pozostawić link w komentarzu.

/Lista zadań została przygotowana zupełnie przypadkowo, więc kolejność wykonywanych projektów-zadań jest dowolna. Oczywiście są takie na które trzeba poświęcić więcej czasu niż jeden dzień, tydzień czy miesiąc.. jak np. zrzucenie zbędnych kilogramów ;) czy wydzierganie narzuty, której wiadomo, że nie zrobimy w jeden wieczór.

A oto 16 PROJEKTÓW DO KOŃCA ROKU 2014:3. Upiec kruche ciasteczka i udekorować je lukrem.14. Poświęcić jeden dzień na wolontariat w schronisku dla zwierząt bądź dowolnej organizacji non-profit czy pomóc sąsiadom w porządkowaniu ogródka, zrobieniu im zakupów, wyprowadzeniu psa itp.

15. Zrobić coś szalonego, zwariowanego, wymarzonego od lat, coś na co nie mieliśmy do tej pory odwagi, coś co zapadnie nam w pamieci na długooo..

16. Zaprosić przyjaciół na obiad pt: Kuchnia Chińska, Kuchnia Grecka, Kuchnia Węgierska, Kuchnia Włoska, ...itp.

****************************

A tu mała ściągawka dla chętnych w podjęciu wyzwania razem ze mną. Możecie umieścić banerek u siebie na pasku bocznym i odhaczać zrealizowane zadania. 
**************************


Jeśli ktoś ma ochotę razem ze mną podjąć to wyzwanie to serdecznie zapraszam do zabawy.

Jest ktoś chętny?

Zaczynamy od jutra czyli od poniedziałku 8 września 2014.

ZAPRASZAM!


MAJALENA FAR AWAY FROM HOME
www.majalenafarawayfromhome.blogspot.com7 komentarzy:

 1. Ciekawe! :) U mnie niestety wrzesień odpada, więc może niedługo zrobię 10 zadań na 10 tygodni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysl, musze pomyslec... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny masz plan :) po tym jak skończył się mój zaplanowany urlop :( już niczego nie planuję. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł :) Ja chyba zrobię sobie taką własną listę, bo ciągle o czymś zapominam, zwłaszcza gdy w czasie roku akademickiego mam wiele nauki na głowie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł - gdy plany spisane, to jakoś tak głupio nie wywiązać się z nich. Dlatego od jakiegoś czasu nie dzielę się z nikim moimi planami, bo jak coś nie wyjdzie, to łatwiej wtedy znieść porażkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja mam troche tych projektów niedokończonych, wiec dlatego postanowiłam je tu spisać i w końcu zamknąć. A w nowy rok wkroczyć ze świeżymi pomysłami i czystą kartą ;-)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Zapraszam ponownie.